Kontakt

Nakladatelství LYNX
Jindřich Pachta
Provazníkova 21
IČ: 46330194
plátce DPH
613 00 Brno
Česká republika
 

Volejte přes O2: +420 602 515 341
 
Mailujte: nakladatellynx@centrum.cz
 
Mapa: Ukázat místo na mapě
 
Rychlý dotaz od vás:

Jindřich Pachta - nakladatel a fotograf

Život

Jindřich Pachta, 1953, nakladatel a fotograf Jindřich Pachta patří mezi ty šťastné lidi, kteří svou profesi nevnímají jako práci, ale jako životní náplň a radost. Vydává hlavně knihy pro děti, ať už jsou to pohádky, básničky doplňkové knihy a pomůcky pro školní výuku, výuková pexesa.

Jeho nakladatelská činnost je natolik pestrá a zajímavá, že nikdy nesklouzne do pouhé rutiny. Vyhotovuje: brožury, ceníky, firemní časopisy, v souhrnném zařazení "ART – umělecký styl" vyhotovuje – hlavičkové papíry, kalendáříky, kalendáře, knihy, letáky, loga, firemní grafiku, novoročenky, obálky, plakáty, podklady pro potisky, poezii, pohlednice, pozvánky, produktové katalogy, prospekty, přání, razítka, reklamní prospekty, vizitky, vstupenky, grafické předlohy pro výšivky na textilie, potisky textilií – plnobarevně, pamětní listy, kondolence, svatební oznámení, zpěvníky, samolepky, leporela, encyklopedická pexesa, kvarteta, magnetky, bannery – prostě všechno, co si náročný zákazník přeje, vše v nejvyšší kvalitě. Do tvorby vždy vloží kus sebe, má svůj osobitý rukopis a nezaměnitelnou grafiku.

Co je důležité – pomáhá začínajícím autorům. Mezi námi žije totiž spousta šikovných, mnohdy nenápadných a skromných lidí, s literárním, výtvarným či hudebním talentem, ale neví se o nich. Takovým je potřeba pomoct na světlo. Byla by škoda nechat jejich tvorbu zapadnout. Tato umělecká cesta sice není tak okázalá jako třeba Superstar, ale přece si každá nová kniha nebo hudební dílo najde své příznivce. A to je ten náboj, který pohání nakladatelství kupředu. Práce se zajímavými lidmi, společné dílo a potom setkávání s čtenáři. Z trojlístku autor, nakladatel, čtenář, nesmí vypadnout žádný člen, jinak by to nefungovalo. Sám je též autorem a spoluautorem několika knih.

Autoři jsou nejrůznějšího věku a profesí. Nejmladším z nich byl zatím Radoslav Horák, knížku Energetický čaj napsal v necelých desíti letech, dostal Certifikát Nejmladší spisovatel ČR a je zapsán v České knize rekordů a kuriozit…

Občas se ovšem vyskytne i případ, kdy je lepší dílo nevydat a autorovi jeho nereálnou představu rozmluvit.

Jindřich Pachta, je rodákem z Batelova u Jihlavy. Českomoravská vrchovina ovlivnila jeho pohled na svět i ve fotografickém hledáčku. Miluje přírodu a vše, co do ní patří. Život je hlavním tématem jeho fotografií. Má radost z portrétů, vždy když se podaří zachytit „duši“. Je fotograf amatér, ale s profesionálním nasazením dovede zastavit uprostřed křižovatky a vyfotit scenérii, strom, budovu či sochu. Svými fotografiemi ilustruje knihy, výtvarně zpracovává témata do knih v dárkové podobě v ručních vazbách. Prohlédněte si jeho fotografie, jistě z nich pocítíte autorovu lásku k přírodě, ke všemu živému i člověkem vytvořenému. Projděte se krajinou, postůjte u květů. Stačí přivonět… Barevné kompozice, které dokáže na svých fotografiích zachytit, jsou témata k hloubavým zamyšlením, obrazy nevšedního pohledu na dění kolem nás… Dar vidění byl dán nám všem s prvními dny života. Vidění očima je schopnost, kterou mnohdy bereme jako samozřejmost. „Vidění srdcem je mnohem důležitější pro náš lidský život.“ Muž jedné tváře, dvou profesí a mnoha dovedností, nečiní si žádných nároků vymezit hranice viděného. Zve nás, svými fotografiemi, do světa, který díky životnímu tempu dneška nejsme schopni vždy vnímat, nabízí zastavení a zamyšlení nad kvalitou našeho života. Položme na misky vah žluť slunečnicového pole, majestátnost stromu, která je táž v každém ročním období, krotkost oblačných beránků nad telčským náměstím, svobodu kanadských velikánů a porovnejme ji s tím, co my sami považujeme za podstatné a nezbytné. Sám říká: „Dá-li jediné políčko z celého pásku filmu jednomu z nás odpověď na otázku, kterou hledá, stojí za to stisknout spoušť.“ A to platí i v době digitální fotografie.

Pořádá fotografické výstavy, ale též autogramiády s autorským čtením a kulturním programem.

Jindřich Pachta se na svět dívá optimisticky, na všem nachází něco pozitivního, ale ví, že ani jeho profese není životem na růžovém obláčku. Krize se nevyhnula žádnému oboru a lidé dnes víc než dřív přemýšlejí, kde vzít a přitom nekrást. Přál by proto všem lidem aby ubylo stresu a starostí a přibylo více času na vnímání krásy kolem sebe.

...mnoho jeho záběrů bylo použito k ilustracím knih, vytvořil víc jak desítku kalendářů... a výstav...


Jindřich Pachta je členem Klubu Moravských Fotografů. Tento klub sdružuje fotografy z Moravy a Slezska zajímající se o tvůrčí fotografii.

Zátiší s lipovým medem, 2x Spisovatelka Anna Fingrová – portrét, Amarylis
Navštivte Galerii.

Veškerá díla z Galerie jsou určena k prodeji. Kontaktní informace jsou uvedeny vlevé části.